Publikováno

Vietnamská panna cotta

1. V hrnci přivedeme k mírnému varu smetanu se slazeným kondenzovaným mlékem, cukrem a špetkou soli. Do směsi vyškrábneme semínka z vanilkového lusku.

2. Polovinu této smetanové směsi oddělíme do dalšího hrnce, přidáme kávová zrna a necháme 20 minut zlehka ohřívat, aby se uvolnilo jejich aroma a chuť. Po té je přecedíme. Pokud chcete tento krok zjednodušit, přidejte  dvě lžičky instantní kávy a poctivě rozmíchejte.

3. Do každé ze dvou mističek dáme 2 lžičky práškové želatiny a 2 lžíce studené vody. Po několika minutách želatina vodu absorbuje a nabobtná.

4. Metličkou jemně vmícháme připravenou želatinu do smetanové směsi. Jakmile se v ní rozpustí, přelijeme ji do odměrky či džbánu a vložíme na 20 minut do chladu. To samé provedeme s druhou mističkou želatiny a kávovo-smetanovou směsi.  Kontrolujeme, aby oba druhy zlehka zatuhly, ale přitom si stále držely tekutější konzistenci.

5.  V momentě, kdy obě verze panna cotty začínají mírně houstnout, si připravíme skleničky. Střídavě do nich budeme nalévat oba druhy, aby vytvořily různě silné barvené vrstvy. Pro bezchybný výsledek se před nalitím každé další vrstvy doporučuje nechat skleničku na pár minut v mrazáku.

6.  Dobrou chuť!

            

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *