O Nás

Jak to vše začalo?

V roce 2012 se zakladatel firmy Tuan po 20ti letech setkal se svým bývalým spolužákem, se kterým v tehdejším Československu studoval. Jeho spolužák je nyní starosta malé obce v provincii Dak Lak, pro kterou je káva hlavním zdrojem příjmu.

Po navštívení obce, se Tuan dozvěděl, že ačkoliv je Vietnam druhým největším vývozcem kávy na světě, málokdo o vietnamské kávě ví. Většina se také domnívala, že je vietnamská káva méně kvalitní, než káva ze zemí jako Brazílie či Etiopie.

Tuan se tedy rozhodl rozšířit povědomí o vietnamské kávě a hlavně zlepšit její pověst, a tak vznikla pražírna Dak Lak Coffee.

Káva se sílou, chutí i aroma 

Najít kvalitní kávu ve Vietnamu byl ovšem i pro nás velký oříšek a průlom nastal až na konci roku 2013, kdy jsme konečně objevili kávu, která splňovala naše kritéria. Tato káva představovala kombinaci síly, chuti a aroma. Káva byla vždy ručně vybírána, aby se vybraly jen ty nejzralejší plody. Mimo jiné v sobě skrývala nesmírně bohatý chuťový a aromatický potenciál.

Pražící profily jsme vybrali podle vás.

Nalezení té správné kávy byl teprve začátek naší dlouhé cesty. Po zvolení kávy jsme museli najít ty správné pražící profily, abychom tak využili její plný potenciál.  Protože děláme kávu převážně pro vás, kávu jsme nechali degustovat nejen odborníky, ale hlavně i širokou veřejností. Nyní můžeme v poklidu říci, že jsme naše produkty vypilovali podle vás. Celý proces od výběru zrn po nalezení správných profilů pražení nám trval více než rok.

Farmáři jsou pro nás jako rodina

Nezajímá nás pouze samotná káva a její vlastnosti, ale také odkud káva pochází. I proto se snažíme mít s naší farmářskou rodinou ten nejvřelejší vztah. Vzhledem k vzácnosti této odrůdy byla prodávána převážně do Japonska, kde byli kupci schopni nabídnout prémiovou cenu. I my se snažíme obchodovat férově a pomáháme této farmářské rodině mimo jiné investovat do různých aktivit. Ty ještě více zkvalitňují produkci. Na farmu jsme v minulosti pořídili například nové sítě na sušení nebo lepší měřící nástroje.

K čemu se zavazujeme

  • Nabízet vždy čerstvou kávu té nejvyšší kvality a bez chemických přípravků
  • Nabízet přírodní a zdravý energetický nápoj
  • Napomáhat ke sblížení a vzájemné komunikaci mezi vietnamskou a českou kulturou
  • Napomáhat k propagaci vietnamské kávy na trhu, kde dominuje káva z Jižní Ameriky a Afriky