O Nás

Jak to vše začalo?

V roce 2012 se zakladatel firmy Tuan po 20ti letech setkal se svým bývalým spolužákem, se kterým v tehdejším Československu studoval. Jeho spolužák je nyní starosta malé obce v provincii Dak Lak, pro kterou je káva hlavním zdrojem příjmu.

Po navštívení obce, se Tuan dozvěděl, že ačkoliv je Vietnam druhým největším vývozcem kávy na světě, málokdo o vietnamské kávě ví. Tuan se tedy rozhodl rozšířit povědomí o vietnamské kávě a hlavně zlepšit její pověst, a tak vznikla pražírna Dak Lak Coffee.

Káva se sílou, chutí i aroma 

Najít kvalitní kávu ve Vietnamu byl ovšem i pro nás velký oříšek a průlom nastal až na konci roku 2013, kdy jsme konečně objevili kávu, která splňovala naše kritéria. Tato káva představovala kombinaci síly, chuti a aroma. Káva byla vždy ručně vybírána, aby se vybraly jen ty nejzralejší plody. Mimo jiné v sobě skrývala nesmírně bohatý chuťový a aromatický potenciál.

Nyní našim zákazníkům nabízíme jak kvalitní výběrovou arabiku tak i silnou robustu.

Farmáři jsou naše druhá rodina

Nezajímá nás pouze samotná káva, ale také odkud káva pochází. I proto se snažíme mít s naší farmářskou rodinou ten nejvřelejší vztah. Snažíme se obchodovat férově a pomáháme farmářům mimo jiné investovat do různých aktivit, které ještě více zkvalitňují produkci. 

K čemu se zavazujeme

  • Nabízet vždy čerstvou kávu té nejvyšší kvality
  • Napomáhat ke sblížení a vzájemné komunikaci mezi vietnamskou a českou kulturou
  • Napomáhat k propagaci vietnamské kávy na trhu, kde dominuje káva z Jižní Ameriky a Afriky