Publikováno

Jak na pravou tureckou kávu? S džezvou!

V naší domovině je „turek“ zažitým a u jisté skupiny lidí oblíbeným způsobem přípravy kávy. Zdejší osvojený postup má ale jen pramálo společného s původní tradicí kultury, z které je její název odvozen. Jediná shoda je v tom, že v obou případech se neodděluje sedlina od kávy. 

Tradiční turecká i arabská příprava kávy se však neobejde bez džezvy. Ptáte se, co si pod tím představit, nebo o co se jedná? Pokud vám k odpovědi nepomohou ani další názvy, jako jsou ibrik, cezve či briki, rádi vám vše objasníme. Zmíněná příprava je u nás totiž známá opravdu minimálně.

Veškeré výše uvedené názvy popisují jedno. Kovovou nádobu, nejčastěji měděnou, uvnitř pocínovanou, zpravidla zdobenou tepanými folklorními motivy. Její kónický tvar je zakončen rozšířením, aby káva při varu hned nepřetekla. To by se ale určitě stalo ihned, jakmile byste přípravu přestali hlídat. Ta je sama o sobě náročná na pozornost, protože var se musí opravdu střežit. Tyto specifika si baristé z celého světa s oblibou konfrontují ve velmi rozšířených soutěžích. Vhodné je podotknout, že právě v tomto případě jde o jedinou soutěž, kdy je v kávě ponechána sedlina.

Příprava kávy v džezvě se neobejde bez co nejjemněji čerstvě umletých kávových zrn. Ideálně by měly připomínat strukturu pudru. Na 100 ml studené vody se doporučuje 7 g kávy a tradičně i lžička cukru, přidat se může i kardamom. V zásadě by měla hladina vody v džezvě dosahovat přibližně do jejích dvou třetin. Na ohni se pak dosáhne varu a ten se udržuje, dokavaď pěna nedobublá až k samému okraji nádobky. V tu chvíli se z žáru stáhne, část pěny se rozdělí do šálků a následuje druhý a třetí var se stejným postupem s pěnou. Poté se káva na krátkou chvíli odstavuje a následně se k připravené pěně přilívá z výšky. Celé je to zážitek.

Dzezva

Zdroj: http://bit.ly/1OOZiSN

Jde o tradiční a původní postup, který zabere přibližně 15 minut a přijde vhod především pro občasné nabourání rutinní přípravy kávy. Při použití džezvy se dosáhne odlišné chuti, ale zároveň nemusí vyhovovat těm, kterým vadí sedlina. Pokud je to zrovna váš případ, oceníte ji třeba alespoň jako vkusnou dekoraci kuchyňského interiéru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *