Publikováno

Káva z moka konvičky

Moka konvička je jednoduchý a především levný kávovar, prověřený více než osmdesátiletou praxí, se schopností připravit chuť „malého“ espressa.  

Známý je také pod názvem biateltka. Odvozen je od samotného majitele výrobny, kde kdysi moka konvička vznikla, pana Alfonse Bialettiho. Ten velmi šikovně vsadil na odolné hliníkové provedení ve stylu Art Deco. Populární design se totiž stal brzy fenoménem, který přinesl nový způsob přípravy kávy v podstatě do každé italské rodiny a následně i dál do světa. 

Hliníkový kávovar je postaven na principu rozpínavosti vody při ohřívání, což umožňuje přípravu pod tlakem od 1 do 1,5 baru. Na správné espresso, které potřebuje barů 9, je to sice málo, ale výsledkem je opravdu silná káva bez sedliny, s vysoký obsahem kofeinu a jemnou pěnou. Drobným nedostatek, který však u většiny běžných konzumentů zůstane bez povšimnutí, je delší vystavení mletých zrn vařící teplotě vody během extrakce. Adekvátní teplota je mírně nad 90°C a tak se v tomto případě hovoří o následné lehce připálené chuti. Je-li ale pro vás překapávaná káva slabotou a lpění na nejšetrnější přípravě si dokážete odpustit, jistě najdete v moka konvičce zalíbení.

Na trhu je dnes poměrně uspokojivá nabídka různého provedení, od kterého se samozřejmě odvíjí i cena. Hliník je rozhodně levnější než nerez, který ale zase funguje na indukci. Cena také narůstá s vyšším objemem konvičky. V poměru k její velikosti je připravené množství kávy relativně malé. Na jednu porci stačí i 30 ml. 

moka konvice

Jak se tedy káva připravuje?

Samotnou přípravu zvládnete snadno i v terénních podmínkách. Do spodního dílu se nalije voda k vyznačené rysce. Názory na doporučenou teplotu se liší. Jižané používají již ohřátou vodu, ale najdou se i vyznavači studené. Všichni se ale shodnou na tom, že ideální je čerstvě namletá káva na středně jemnou hrubost. Ta se sype do filtru ve středním dílu konvice. Nepěchuje se, stačí pouze zlehka zarovnat. Následně oba díly kávovaru pevně sešroubujeme. Pozor na nečistoty či špatné dotažení. Špatným těsněním byste si zadělali na nepořádek. Konvička se umístí na mírný ohřev a jakmile zaznamenáme probublávání vody přes filtr do horního dílu, ztlumíme žár. Po několika minutách ho zcela vypneme, aby se konečná fáze extrakce vyhnula připálení. Pokud mu ubráníte, buďte si jisti, že moka konvička vám během chvilky poskytne velmi uspokojivý kofeinový doping, aniž byste museli zbytečně utrácet za velký kávovar. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *