Publikováno

Vynález nové doby kávové – AeroPress

Nejmladší a zároveň i trošku nevšední způsob přípravy kávy byl představen trhu v roce 2005. Za povedeným počinem stojí americký vynálezce Jan Adler, prezident společnosti Aerobie, který má mino jiné přibližně 40 patentů v elektronickém, optickém a aerodynamickém odvětví. Je jasné, že nejde o žádného amatéra a není divu, že AeroPress, jak nazval „kávovar“ i samotnou inovativní metodiku přípravy, si velmi rychle získal nejen laickou, ale i odbornou kávovou veřejnost.

Proč je AeroPress tak oblíbený?

Zásadní devizou je kvalita připravené kávy za pomoci snadno přenosného, malého a odolného kávového aparátu. AeroPress je složen jen z plastového válce, pístu a sítka, do kterého se vkládá papírový filtr. Využití se nabízí nejen v kuchyni, ale také na cestách, v kempech, na piknicích a především všude tam, kde je klasický barový kávovar pouhou nedosažitelnou iluzí. Dá se říci, že AeroPress dává v ryze přírodních podmínkách vzniknout té nejlepší možné kávě během velmi krátké chvíle. Výsledkem je dokonale čistý kávový extrakt bez sedliny, který maximálně kopíruje vlastnosti dodaného mletého zrna. Typický je také nižší obsah kofeinu a jemnější, příjemně vyvážená chuť.   

aeropress

Jak na přípravu?

Kvalita připravované kávy AeroPressem si získala značnou pozornost i od těch nejlepších baristů. Přestože jsou dva základní postupy, které si představíme, každý z profíků si zakládá na své osobité přípravě. Chuťové dovednosti si poměřují ve speciálních AeroPress soutěžích.

Doporučováno je použít na objem 250 ml vody přibližně 16 g čerstvě mleté kávy, což odpovídá asi jedné a půl hrsti zrnek.  

1. Klasická příprava

Spodní díl se postaví na šálek kávy. Do plastového sítka, které je umístěno na hlavní komoře, se vloží opláchnutý papírový filtr s odměřenou dávkou kávy. Tu pak pomalu zalíváme převařenou vodou, která je zchlazena na 93°C. Po varu se teploty dosáhne asi minutovým čekáním. Zamícháme a necháme 15 vteřin extrahovat. Pak už se jen nasadí druhý díl, píst, a tlakem se káva pomalu přefiltruje do šálku. Hotovo!

2. Inverzní, neboli obrácené příprava

Píst se nasadí do hlavního dílu AeroPressu. Obrátí se vzhůru nohama a nasype se do něj správné množství kávy. Zalijeme ho převařenou vodou o 93°C, zamícháme. Propláchnutý papírový filtr vložený do sítka se umístí na komoru. Extrahovat tentokrát necháme 1-2 minuty a následně se přístroj obrátí a pomalu stlačí nad hrnkem. Jak jednoduché!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *