Publikováno

Jak se vyrábí instantní káva?

instantni kava

Osvěta kávové kultury zanesla správné a šetrné postupy pro přípravu dobré kávy do mnoha domácností, z kterých stále častěji voní tradiční aroma. Nicméně i tak zůstává káva rozpustná pro svou expresní přípravu fenoménem dnešní rychlé doby. Jak vlastně vzniká kávový granulát a může si finální produkt zachovat kvalitu, na kterou se odkazuje, nebo je to jen chabá a drahá náhražka klasické kávy?

Počátkem všeho je zrno. Není tomu jinak ani v přípravě instantní kávy. Po jeho sklizni se nasbíraná úroda vypere, usuší, zbaví slupek a vytřídí. Řada přichází na známé pražení. Pro kvalitnější úrodu je toto konečná a vzniká balená pražená káva. Další část se pomele a dává vzniknout kávě mleté. Zpravidla méně hodnotná zrna slouží jako základ pro instantní potřeby. 

           Z pražené mleté kávy se v továrně připraví jeden ohromný šálek a pak se do něj vmíchá trochu vědy, aby se proměnil na hnědý vysušený extrakt. K němu vedou dvě cesty, které v obou případech končí jako nearomatizovaný kávový prášek. Správné aroma a chuť instantního produktu se proto neobejde bez dodatečného chemického dochucování. Přidávány jsou také kávoviny, složené převážně z obilí. Co se závadnosti týká, produktové expertízy bohužel zpravidla zjišťují u expresních káv vyšší obsah plísní, které unikají výrobní kontrole. 

Sušení – levnější varianta ale také méně kvalitnější káva

          Kávový koncentrát se v kapalné podobě rozpráší do rozžhavených bubnů s horkým vzduchem. Ten vypaří vodu a zbylý kávový extrakt se odchytí a sebere v podobě prášku. Jeho struktura s sebou nese lepší rozpustnost. Vysoké teploty zároveň mění ráz náležité chuti.

Mražení – nákladnější a o něco šetrnější varianta

          Uvařená káva se bleskově zmrazí na – 40°C a změní se na zmrzlé granule složené z extraktu kávy a zkrystalizované vody. Ta se pomocí sublimace extrahuje, aniž by procházela kapalnou fází. Zbylým výsledkem je typický suchý kávový výtažek krystalického tvaru. Tato metoda je náročná na energie, ale částečně zachovává věrnější aroma a chuť. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *