Publikováno

Eliášova přednáška o dobré kávě

Eliáš

Dne 15.4. a 16.4. jsme se zúčastnili Zlínského festivalu Culturea, která měla za cíl přiblížit veřejnosti vietnamskou a španělskou kulturu. Za 2 dny jsme stihli 4 přednášky a vyslechlo si nás přes 150 lidí. I když toto číslo není nikterak vysoké, díky přednáškám jsme si dokázali udělat bližší představu o tom, co lidi na kávě vlastně zajímá.

Co se lidé dozvěděli?

V rámci workshopu se hosté dozvěděli příběh kávy DakLak z jižního Vietnamu z oblasti, kde se pěstuje výběrová káva. Získali základní informace o historii kávy, druhy kávovníku Arabica a Robusta, původ kávovníku.

Vzhledem k tomu, že ve Vietnamu se pěstuje převážně robusta, jsme hlavní část přednášky věnovali právě jí. Hosté se tak mohli mimo jiné dozvědět o jejích přednostech, jako je její síla, či počet antioxidantů. Lidem jsme chtěli také ukázat ,že robusta není pouze jakostní káva, ale taky, že je výběrová, která má své plusy před Arabicou. 

Hosté mohli přímo pod dozorem kávového specialisty Eliáše vyzkoušet domácí přípravu kávy z frenchpressu a dripu. 

Na co se nejvíce ptali?

Nejvíce hosty workshopu zajímalo původ robusty, či jak nejlépe kávu doma připravit.  Hosti se také ptali na to, jak se vyrábí instantní káva nebo káva bez kofeinu.