Publikováno

Nový lunární rok a jeho tradice

lunární rok

 

Nový lunární rok, neboli ´Tet´ můžeme označit za ten nejdůležitější svátek ve Vietnamu či v celé Asii – oslavy nového roku 2015 nám vyšly na 15. února. Přestože Nový rok oficiálně trvá zhruba 3 dny, slavnosti se mnohdy protáhnou o týden či dva. Není tedy divu, že pro mnohé Vietnamce žijící v cizině je toto období spojováno s nostalgií na bohaté slavnostní hostiny a rodinná setkání, přičemž se mnoho z nás odhodlá vycestovat zpět do vlasti právě v tomto měsíci.

Především duchovní záležitost

I přestože se může na první pohled zdát, že je tento svátek výhradně o jídle, pro mnohé z nás je Tet především duchovní záležitost. Svátek nám dává příležitost setkat se s příbuznými a urovnat rodinné vztahy. Také si v tuto dobu tradičně zavzpomínáme na naše předky a dáváme hold bohům. Pokud tedy navštívíte na Tet nějakou tu Vietnamskou rodinu a uvidíte oltář plný aromatických tyčinek a exotického jídla, na které však nikdo nemá povolení sahat, nedivte se. Jídlo totiž slouží jako oběť. Jídlo z regálu si můžeme užít až po uhašení tyčinek. Pro dobro našich zesnulých na druhé straně také posíláme dary v podobě falešných dolarů tím, že je spálíme (protože pálit ty pravé by byla škoda).

A jak tedy vypadá taková příprave Tet?

Přísloví jak na Nový rok, tak po celý rok platí i pro Vietnamce a tak se zprvu musí dům pořádně vyčistit, nábytek opravit a popřípadě i dům trochu zrenovovat.

Po důkladném vyčištění domu se lidé začínají soustředit na očištění duše. Týden před lunárním rokem nabízíme oběť bohům a našim předkům v podobě exotického ovoce a jídla. Věří se, že po oběti bohové vycestují zpět do nebe, aby podali hlášení o našich dobrých i špatných skutcích.

Na Nový rok si pro štěstí navzájem vyměňujeme červené obálky s trochou peněz. Pro štěstí se také snažíme vyzdobit dům a oblékat se světlejšími barvami.

Oltář
Zdroj: upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2d/Cung_tat_nien.jpg

Jaké jsou tradiční pokrmy?

Mezi novoročními pokrmy nesmí chybět banh chung – pokrm vyrobený z rýže, zelených fazol a vepřového masa zabalený v zelených bylinných marantovitých listech. Pro svoji typickou zelenou barvu je tento pokrm symbolem země a zdravé úrody. Mezi další tradiční jídlo také patří banh giay, který pro svoji bílou barvu reprezentuje nebe. Mimo mnoho jiných pokrmů jsou oblíbené také usušené cukrovinky v podobě sušeného kokosu, různých fazolí nebo plodů z lotosu.